Close

Způsoby zavařování zeleniny a ovoce

Stručně vám představíme pár základních zavařovacích postupů. Každý si jistě najde ten svůj, na který nedá dopustit a díky kterému bude mít sklenice vždy dokonale zavařené. Přejeme vám, aby jste měli ze svých zavařenin radost a aby chutnaly vám i celé rodině.

Zavařeniny chutnají nejvíce z domácích surovin.

Hit moderní doby: v mikrovlnné troubě

Výhodou tohoto zavařování je jeho rychlost, na 10 sklenic spotřebujete jen 1KWh, můžete společně zavařovat okurky i ovoce a výhodně zavaříte i malé množství. Naplněné sklenice uzavřeme nejlépe šroubovacími víčky a dáme do mikrovlné trouby. Je dobré na talíř mikrovlnky položit plastovou misku pod květináče odpovídající velikosti, pro případ přetečení obsahu. Doba sterilování jedné sklenice: obsah 0,7 l je 5 – 6 minut x počet sklenic (5 sklenic sterilujeme 30 minut). Obsah 0,3 l sterilujeme 3 minuty. Zase násobíme počet sklenic počtem minut. Troubu nastavíme na 700W. Tvrdší ovoce nebo zeleninu můžeme zavařovat i déle. V tom případě dáme do mikrovlnky méně  sklenic, abychom se vešli do časového nastavení trouby. Okurky naskládáme do 3/4 l sklenic a nálev max. 1/2 cm pod okraj, zašroubujeme. Na otočný talíř naskládat 5 sklenic dokola, ne na střed, pokud máte jen jednu, dejte jí doprostřed. Nastavte dle velikosti a výkonu a můžete spustit.

  • Výkon a čas pro 1 sklenici o objemu 720 ml:
  • Výkon 700 W = 6 min/1 ks
  • Výkon 750 W = 5 1/2 min/1 ks
  • Výkon 800 W = 5 1/4 min/1 ks
  • Výkon 850 W = 5 min/1 ks
  • Výkon 900 W = 4 1/2 min/1 ks

Tyto časy platí pro sterilizaci 1 sklenice. Pokud jich zavařujete víc, čas musíte vynásobit počtem kusů. Např: při výkonu mikrovlnky 700 W budete 2 sklenice vlnit 12 minut. Pro sklenice 370 ml sterilizujte poloviční dobu! Po skončení sterilizace sklenice z trouby vyndejte, znovu utáhněte víčko, obraťte a na 5 minut nechte stát dnem vzhůru, aby se uvnitř vyrovnala teplota. Popište si na  štítek dobu, čas a datum sterilizace.

V troubě

Sklenice naplníme, zalijeme vroucím nálevem a uzavřeme. Naskládáme na plech s vyšším okrajem (asi 4 cm). Sklenice se nesmí dotýkat. Dáme do trouby a zalijeme asi do 2–3 cm horkou vodou. Neměla by však být vroucí, protože by neprohřáté sklenice mohly prasknout. Troubu předehřejeme na 150°C, spodní i vrchní ohřev, vložíme plech se sklenicemi a zahříváme 15 min. Po této době přepneme na spodní ohřev,  snížíme teplotu na 100° C a ohříváme dalších 20–25 min. Po zavaření vyndáme sklenice a otočíme je na utěrce dnem vzhůru. Po vychladnutí otočíme zpět a poťukáme nehtem na víčko, mělo by vydávat jasný zvuk, ne dutý – to by znamenalo, že není dobře zavařená. Pokud od výrobce získáte se svojí troubou i návod na používání, ve kterém bude i návod na zavařování doporučujeme řídit se tímto návodem. Každá trouba může mít různá specifika.
Pro odvážné: v myčce
Ovoce nebo zeleninu vložíme do sklenic, zalijeme studeným nálevem (šťavnaté ovoce můžeme bez nálevu, pustí šťávu samy) a uzavřeme. Sklenice naskládáme do myčky víčkem vzhůru, neměly by se dotýkat. Myčku zapneme na nejdelší program a na nejvyšší teplotu. Po doběhnutí programu sklenice vyndáme na utěrku dnem vzhůru jako při klasickém zavařování. Šetří to čas a energii, jen si musíte pohlídat, aby teplota byla alespoň 80°C.  Takto lze zavařovat okurky, ovoce i marmelády.
Klasika: zavařovací hrnec
Dnes již existuje celá řada zavařovacích hrnců. Pokud si je zadáte do vyhledavače na internetu, nebudete vědět, na který dříve koukat. Jeho koupě se vyplatí hospodyňkám, které zavařují každoročně a do většího množství sklenic. Moderní hrnce si samy hlídají teplotu, mají časovače, samy se vypnou a ještě Vám dají zvukový signál, že je hotovo. Nebudeme zde rozebírat způsob použití, protože každý druh hrnce má svůj specifický návod, kde bude jistě uvedena i optimální doba zavařování na daný druh ovoce či zeleniny. Určitě se Vám vyplatí před zakoupením hrnce přečíst si recenze jiných uživatelů.
Další recept

Zavařování sklenic v troubě - doporučení od WECK

Ano, ale…. nejde to tak dobře a není to tak jednoduché, aby vám to mohla ... Zobrazit reccept

Rolovat nahoru