Close

Zavařování sklenic v troubě – doporučení od WECK

Ano, ale…. nejde to tak dobře a není to tak jednoduché, aby vám to mohla firma WECK s dobrým svědomím doporučit.

Toto zavařování má následující nevýhody:

  • Spousty domácností mají elektrické nebo plynové trouby, které se liší stářím i technickým vybavením, takže dát jednoduchý, všem srozumitelný, jasný a platný návod pro zavařování nelze. Toto platí zvláště pro moderní horkovzdušné trouby, v nichž je díky cirkulaci působení horkého vzduchu velmi intenzivní.
  • Šetrné zavařování ve vhodně nastavené teplotě a době, tak jak je tomu u zavařovacích hrnců, kde je to jednoduše ošetřeno, není v troubě možné. Zde platí teploty a doby, které jsou samozřejmě pouze odhadnuté.
  • Protože není možné sklenice po skončení zavařovací doby hned vyndat z horké trouby, nelze zamezit dalšímu prodlužování zavařování.
  • Spotřeba energie na každou sklenici je v troubě výrazně vyšší, protože tam nelze zavařovat tolik sklenic jako v zavařovacím hrnci.
  • I přesto, že se přidává voda, bývají gumičky díky převážně suchému vzduchu často křehké a více praskající, výsledkem  je, že je lze použít jen jednou. Komplikace a zlost, když se při otvírání utrhne lamela gumičky. Zvláště ohrožené jsou gumičky u horkovzdušných trub, ve kterých je působení horkého vzduchu tak intenzivní, že gumičky doslova “tají”, tj. jsou měkké a lepivé.

Z telefonátů, které firma WECK obdržela je jasná zkušenost, že neúspěchy při zavařování v troubě jsou jasně nad průměrem.

Ten, kdo má i přes tyto nevýhody přání zavařovat v troubě, by si měl přečíst návod k obsluze, ve kterém jsou většinou návody pro zavařování v daném spotřebiči. V zásadě byste měli v troubě zavařovat pouze sklenice stejné velikosti, obvodu a se stejným obsahem. Sklenice uzavřete stejně jako při normálním zavařování pomocí klipů a postavte na rošt nebo do pečícího plechu, který je v troubě zasunutý na nejnižší příčce. Abychom v horkém vzduchu maximálně ochránili gumičky, postavíme buď na rošt hrnek s horkou vodou, nebo přímo do plechu, ve kterém sklenice stojí, nalijeme zhruba 2 cm horké vodu. Sklenice se nesmějí navzájem dotýkat, nebo být blízko okrajů trouby. Doporučuje se také položit přes sklenice více vrstev mokrých novin, toto zvláště při intenzivním vlivu horka u horkovzdušných trub.

 

Druh zavařeniny Postup Čas
Ovoce (5-6 sklenic)
Sklenice postavíme na rošt /plech/ na nejnižší příčce trouby. Šálek s horkou vodou postavíme na rošt, nebo do plechu nalijeme 2 cm horké vody. Nastavíme na 175°C.
Teplotu 175°C ponecháme dokud nezačnou stoupat ve sklenicích vzduchové bublinky. V tuto chvíli začíná vlastní doba zavařování. Nyní troubu vypneme. Necháme obsah sklenic, již ve vypnuté, ale uzavřené troubě dalších 30 minut. Poté můžeme sklenice vyjmout.
Zelenina (5-6 sklenic)
Sklenice postavíme na rošt /plech/ na nejnižší příčce trouby. Šálek s horkou vodou postavíme na rošt, nebo do plechu nalijeme 2 cm horké vody. Nastavíme na 175°C.
Teplotu 175°C ponecháme dokud nezačnou stoupat ve sklenicích vzduchové bublinky. V tuto chvíli začíná vlastní doba zavařování. Nyní snížíme teplotu na 150°C a tuto teplotu ponecháme 90 minut. Po 90 minutách troubu vypneme a necháme sklenice v uzavřené troubě dalších 30 minut. Poté můžeme sklenice vyjmout.
Důležité upozornění: Kašovité hmoty všeho druhu, ale také maso, buřtová nebo paštiková hmota se pro zavařování v troubě nehodí, protože u těchto se neobjevují, resp. nejsou viditelné, vzduchové bublinky, které jsou signálem pro počátek zavařování, a ani při největší pozornosti je nelze vidět.
Předchozí recept

Způsoby zavařování zeleniny a ovoce

Stručně vám představíme pár základních zavařovacích postupů. Každý si jistě najde ten svůj, na který nedá ... Zobrazit recept

Další recept

Další z řady možností zavařování - tlakový hrnec

Ano, ale…výsledky nejsou tak přesvědčivé a není to tak jednoduché na zvládnutí, aby to mohla ... Zobrazit reccept

Rolovat nahoru