Close

Rybízová červená marmeláda

Rybízová marmeláda je osvěžujícím zpestřením vašich snídaní v kterémkoliv ročním období. Vychutnejte si ji namazanou na croissantu nebo jen tak tradičně na chlebu s máslem. Můžete být kreativnější a použít ji jako náplň do buchet, pomazat jí korpus dortu nebo jí naplnit palačinky.

 

Suroviny

  • 1 kg červeného rybízu
  • 350 g cukru
  • (0,1 litru borůvkové šťávy)

 

Pracovní postup

Pro marmeládu použijte vždy zralý rybíz. Rybíz omyjte, osušte a poté otrhejte z hroznů. Rybíz protlačte pasírovačem, aby se marmeláda zbavila zrníček nebo propasírujte. Jestliže vám zrníčka v marmeládě nevadí, tak se protlačovat přes síto nemusí. Protlačenou kaši z rybízu smíchejte s cukrem. Záleží, zda máte rádi marmeládu sladší či kyselejší, ale můžete podle vaší chuti přidat i více cukru.
Promíchanou kaši s cukrem přiveďte k varu a nepřestávejte míchat, aby se marmeláda nepřipálila. Vznikající pěna odebírejte, nelépe to jde s odpěňovačkou. Přidejte borůvkovou šťávu a tím získáte sytou červenou barvu. Vše vařte do zhoustnutí. Poté ještě teplou marmeládou naplňte zavařovací sklenice a zavařte v páře či vodní lázni.
Této marmeládě nejvíc sluší sklenice LILIE 560 ml nebo TULIP 580 ml.

Výborná čerevná rybízová marmeláda – dobrou chuť!

Předchozí recept

Malinový džem

Máte chuť na něco skutečně dobrého? Vyzkoušejte tento lahodný recept na malinový džem. Na recept ... Zobrazit recept

Další recept

Zavařování sklenic v troubě - doporučení od WECK

Ano, ale…. nejde to tak dobře a není to tak jednoduché, aby vám to mohla ... Zobrazit reccept

Rolovat nahoru